Szeregowiec Ryan 1998 Cały Film

  • Reżyseria: Steven Spielberg
  • Scenariusz: Robert Rodat
  • Premiera: 21 lipca 1998 (świat)

Oglądaj cały film “Szeregowiec Ryan” na naszej stronie online. II wojna światowa była przełomowym wydarzeniem XX wieku i decydującym momentem dla Ameryki i świata. Przesunęła granice państw. Na zawsze zmieniła tych, którzy ją przeżyli i ukształtowała pokolenia, które po niej nadeszły. Nazwana została “ostatnią wielką wojną”.
Nic nie mogło przygotować żołnierzy na plaży Omaha do bitwy, którą właśnie mieli stoczyć. Przepełnieni nadzieją i determinacją, żaden z nich nie wiedział, czy uda mu się przeżyć. Patrząc na wybrzeże Normandii kapitan John Miller (Tom Hanks) wierzył, że walka, która ich czeka, jest największym wyzwaniem tej wojny. Nie wiedział, że to co najtrudniejsze, jest jeszcze przed nimi.
Gdy sprzymierzone wojska opanowały plażę Omaha, Miller otrzymał rozkaz poprowadzenia swojego oddziału za linię wroga w niebezpiecznej misji znalezienia i ocalenia jednego człowieka – szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon) – najmłodszego z czterech braci, jedynego, który przeżył. Pozostali trzej zginęli w walce.
W miarę, jak oddział przedzierał się coraz głębiej na terytorium wroga, ludzie kapitana Millera zaczęli podawać w wątpliwość celowość tej wyprawy. Dlaczego dla jednego człowieka naraża się życie ośmiu… Dlaczego życie tego szeregowca jest więcej warte niż ich wszystkich?

Ciekawostki:

1. Film dostał 5 Oscarów

Szeregowiec Ryan Oglądaj cały film online:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *