Król Lew 1994 Cały Film

  • Reżyseria: Rob Minkoff / Roger Allers
  • Scenariusz: Jonathan Roberts / Linda Woolverton
  • Premiera: 12 czerwca 1994 (świat)

“Król Lew” oglądaj całą bajkę online. W królewskiej rodzinie lwów Mufasy i Sarabi rodzi się potomek Simba, który – wedle tradycji – zostać ma przyszłym dziedzicem tronu. Skaza, brat Mufasy, zdaje sobie sprawę, że po narodzinach Simby nie jest już głównym kandydatem do objęcia tronu, więc razem z podstępnymi hienami obmyśla plan zabicia swojego brata i pozbycia się bratanka. Kiedy Mufasa ginie, wmawia Simbie, że to on jest odpowiedzialny za śmierć ojca i doradza mu ucieczkę z Lwiej Ziemi. Podczas swojej wędrówki Simba poznaje Timona i Pumbę – dwóch zwariowanych przyjaciół, z którymi zamieszkuje, zapominając o swoim prawdziwym pochodzeniu.”Król Lew” to jedno z najwspanialszych osiągnięć animacji Disneya – powraca, w odświeżonej wersji, zawierającej dodatkowo nową piosenkę “Morning Report” wraz z nigdy wcześniej nie prezentowaną sceną. Możecie teraz poczuć całą siłę i majestat tego ponadczasowego dzieła, o wzruszającej fabule, z zapierającymi dech plenerami Serengeti, kochanymi przez wszystkich bohaterami, niepowtarzalnym humorem Timona i Pumby i nagrodzoną Oscarem muzyką.
“Król Lew” to opowieść o Simbie – lwiątku, dziedzicu Lwiej Krainy. Za sprawą knowań złego stryja Skazy, Simba musi opuścić rodzinne strony. Samotny i porzucony, trafia pod opiekę wesołych i beztroskich kompanów – Timona i Pumby. Dorasta, wiodąc wraz z nimi radosne, pełne przygód życie, zapominając o odpowiedzialności i królewskim dziedzictwie. Przeznaczenie jednak daje o sobie znać. Simba przekonuje się, że nadszedł czas powrotu i objęcia we władanie Lwiej Krainy. Musi znaleźć w sobie dość odwagi, by przeciwstawić się złemu stryjowi Skazie, stoczyć z nim zaciekłą walkę i zająć należne mu w odwiecznym “kręgu życia” miejsce.
Teraz sami możecie przekonać się, dlaczego “Król Lew” zawojował i zdobył serca milionów rodzin na całym świecie, stanowiąc zawsze aktualne przesłanie o sile miłości, lojalności i nadziei.

Ciekawostki:

1. Film dostał 2 Oscary za najlepszą muzykę i za najlepszą piosenkę: “Can You Feel the Love Tonight”

Król Lew Oglądaj cały film online:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *